budmartokoniec

Przedostatni mistrz przestaje istnieć. Co u innych drużyn?

Rogowska Borussia Dortmund. Tak to rzeczywiście momentami wyglądało, zarówno jeśli chodzi o fantastyczny sezon 2013/2014, jak i ten trochę tylko słabszy ostatni. Nie mówię oczywiście tylko o żółto-czarnych kostiumach, ale stylu gry Budmaru. Świetna organizacja, wysokie tempo, asekuracja przez pełne 30 minut meczów, a ponadto świetna skuteczność środkowego napastnika i obrońcy operujący piłką nie gorzej od kolegów z ofensywy. A do tego Mateusz Lubczyński. Jeśli nadal chciałbym brnąć w porównanie Budmaru do BVB Kloppa musiałbym się zastanawiać, czy Lupek odpowiada Reusowi czy Goetzemu. Młodzieńcy polot, fantazja, przegląd pola, kiwka, szybkość. Budmar to już jednak historia. Zostaną wspomnienia po bajecznym sezonie, mistrzowski puchar i zapis na stronie mojej i OSIR-u.

Budmar przestaje istnieć
Budmar przestaje istnieć

Drużyna przestaje istnieć. Co dalej z zawodnikami? Niepowetowaną stratą dla Ligi byłoby zniknięcie z niej takich postaci jak Roman Kowalczyk, Jarosław Janowski czy wspomniany wyżej Mateusz Lubczyński. Na szczęście do tego nie dojdzie. Roman, a wraz z nim jego brat Dawid, doświadczony defensor Piotr Szymkowski, Miłosz Kopeć i Lupek dołączają do PL Europy. Wiadomo, że PLE świetnie radzi sobie w rozgrywkach silnie obsadzonej Brzezińskiej Ligi Mistrzów. Skład na Halową będzie podobny, bowiem do Europejczyków dojdą także Rafał Kowalski, Majkel Krawczyk i Aleksander Pastryk. Skład naprawdę robi i wrażenie i należy mistrzów z roku 2013 uznawać za jednego z faworytów do walki nawet o mistrzostwo w 16 sezonie. Połączone siły Europy i Budmaru z domieszką rogowskiej młodzieży mogą namieszać w czołówce.

Najważniejszym w moim mniemaniu ogniwem wielkiego Budmaru był jednak Jarosław Janowski. Co z nim? MVP przedostatniego sezonu trafi do Startu Brzeziny, czyli swojej drużyny z piłki jedenastoosobowej. Do spółki z Łakomym i Borowskim może być to jeden z najlepszych tercetów w całej lidze. W Starcie na trawie gra też Marcin Olejniczak, które poprzednie 3 lata spędził na halach futsalowej ekstraklasy. Jeśli i on dołączyłby do brzezińskiej drużyny na HLPN mielibyśmy kolejnego kandydata do zdobycia Pucharu Burmistrza.

Z potwierdzonych informacji transferowych wiemy też, że odmładza się Sonata. Do rekordowych medalistów Ligi dołączą bowiem Adam Grobelny i Michał Skorzycki z Juniorów, czyli kolejnego zespołu, który przechodzi już do historii. Sonata wzmocni się także Konradem Bryszewskim z PL Europy. Wiadomo, że karierę kończy zasłużony dla całych rozgrywek bramkarz Andrzej Mrówka. Niestety Zieloni nie uchronili się od poważnych osłabień. Ich lider – Jacek Jankowski – będzie grał w POL-HUN-ie, a to nie koniec exodusu.

Takie spodnie skądś znamy..
Takie spodnie skądś znamy..

Wzmocniła się też BKLAKA. Na 100% do tej drużyny przychodzi Rafał Tosiak ze Słamaru Wągry i Michał Kubic. W drodze po czarną koszulkę jest też jeszcze jeden bardzo znany i kontrowersyjny zawodnik, którego idolem jest chyba węgierski bramkarz Gabor Kiraly. Nie trudno się domyślić, o kogo chodzi.

grzejdziak
Piotr Grzejdziak

O ligowe punkty walczyć będą też Sekret Zdrowia(pod inną nazwą), czy też minimum jedna drużyna z Gałkówka. Ich składy, o ile się w ogóle zmienią, będą jednak zaskoczeniem także dla mnie. Nie wydaje się natomiast, by wiele zmieniło się w szeregach mistrzów, czyli Czerwonych Diabłów. Obrońców tytułu nie opuszcza żaden zawodnik, a ich barwy wzmocni jeszcze kolega Jakuba Perka z czwartoligowej Zawiszy Rzgów Piotr Grzejdziak. Akurat w przypadku Diabłów spokój na „rynku” transferowym jest jak najbardziej uzasadniony. Jeśli tylko mistrzowie utrzymają dyscyplinę z zeszłego roku będą murowanym kandydatem do złota. Wydaje się, że przeszkodzić może im w tym Start i PL Europa. Pamiętajmy jednak, że w każdej chwili (do soboty) zgłosić może się jakaś zupełnie nieznana drużyna i całkowicie odmienić układ sił w lidze. Czy tak będzie? Zobaczymy już w weekend.

PS O drużynie OSIR Koluszki powstanie oddzielny tekst.